2023 Top Producers

The commercial real estate industry is incredibly competitive, and being a top-performing advisor requires a unique set of attributes such as perseverance, a strong work ethic, excellent communication skills, attention to detail, and the ability to build and maintain relationships. Our team of advisors embody these traits and have consistently demonstrated their ability to provide the highest level of service to our clients. We would like to express our heartfelt gratitude to the award-winning team members listed below for their dedication to going above and beyond for their clients, and for setting an example of excellence in their field.

2023 Annual Production Awards

The following production awards are based on the numbers alone. These 159 producers are leading the way to the success and growth of Cresa by consistently performing at the highest levels. The people listed below, are the very definition of “lead by example”.

 

Albany 

Top Producer:

Zac Conley

 

Atlanta

Chairman’s Award:

Brooks Morris

Jim Bob Taylor

Michael Bennett

 

Top Producer:

Andy Roberts

Billy Hobbs

Bubba Chrismer

Daniel Vander Maten

Jason Jones

Joseph Grace

 

Austin

President’s Award:

Jacob Hernandez

Scott Studzinski

 

Top Producer:

Brad Buckman

Chris Skyles

 

Baltimore

President’s Award:

Scott Wingrat

 

Boston

Chairman’s Award:

Adam Subber

Dan Sullivan

Greg Lewis

Jack Burns

Mark Mulvey

Tim Myllykangas

Vicki Keenan

 

President’s Award:

Joe Doyle

Kelly Lagergren

 

Top Producer:

Andrew Orpik

Derek Losi

John Coakley

Matt Harvey

Maureen Young

Paul Delaney

 

Calgary

Chairman’s Award:

Damon Harmon

Byron Wakeling

 

President’s Award:

David Miles

 

Top Producer:

Kendra Pinder

Bob MacDougall

 

Charlotte

Top Producer:

Christianna Williams

Zach McLaren

Scott Dumler

 

Chicago

Chairman’s Award:

Brad Metzger

Ed Lowenbaum

 

President’s Award:

Richard Morris

 

Top Producer:

Allen Rogoway

Liz Spence

Michael Marrion

 

Dallas

Chairman’s Award:

Alex Coe

Barrett Bufkin

Ben Gibbs

Brad Struck

Clint Manning

Darren Woodson

Damian Rivera

Jim Hazard

John Pelletier

Sharon Morrison

 

President’s Award:

Ann Harts

 

Top Producer:

Austin Fahy

Austin Studebaker

Christopher Schafer

Jarrett Dunaway

Jay Neikirk

John Bollman

Mitch Wolff

Tyler Clutts

 

Denver

Chairman’s Award:

Bill Baldwin

Chad Kollar

Garrett Johnson

 

President’s Award:

Rick Door

 

Top Producer:

Mike Statter

Rachel Trice

 

Detroit

Chairman’s Award:

Curt Stanton

Ryan Bertin

 

Edmonton

Top Producer:

Todd Walker

 

Houston

Top Producer:

Gary Lawless

Will Condrey

 

Kansas City

President’s Award:

Dan Durkin

 

Los Angeles

Chairman’s Award:

David Kutzer

Dennis Smith

James Friedrich

Jeff Mintz

 

Top Producer:

Christopher Downs

Jerry Porter

James Jandro

James Robbins

Jim Travers

Lawson Martin

Matt Miller

 

Miami  / South Florida 

Chairman’s Award:

Adam Talbot

Jeff Hartsook

Robert Orban

Zach Talbot

 

Top Producers: 

Bob Schneiderman

 

Montreal

Top Producer:

Bruce Cowper

Laurent Abergel

 

New Jersey

Chairman’s Award:

Dennis Gralla

Jonathan Marks

 

Top Producer:

Glenn DiGiacomo

Mitch Roman

 

New York

Chairman’s Award:

Andrew Stein

Bert Rosenblatt

Michael Doetsch

Michael Goldman

 

Top Producer:

Gabriela Koshgarian

Gregg Cohen

Jane Roundell

Leslie Keidan

Michael Okun

Peter Sabesan

Robert Sattler

 

Omaha

Top Producer:

Eric Rose

 

Philadelphia

President’s Award:

Matt Feeney

 

Top Producer:

Jeff Baker

 

Phoenix

Chairman’s Award:

Gary Gregg

Scott Maxwell

 

President’s Award:

Jason Malcolm

Rod Beach

 

Top Producer:

Ted Liles

Brandon Clarke

 

Portland

President’s Award:

Blake St. Onge

 

Top Producer:

Kelsey Machuca

 

Salt Lake City

Top Producer:

Michael Chappell

 

San Diego

Top Producer:

Justin Walseth

 

San Francisco

Chairman’s Award:

Stephen Carlson

 

Top Producer:

Craig Zodikoff

 

Seattle

Chairman’s Award:

Brian Hayden

Mark Fox

Matt Hermsen

 

President’s Award:

Dan Flinn  

 

Top Producer:

Dan Foster

Ian Ducharme

Jake Michael

Jack Story

Zach Dinsmore

 

Toronto

Chairman's Award: 

Mark Zettel

Sean Hoehn

Steve Rector 

 

President’s Award:

Dean Newman

Jamie Grossman

Jeff Sharpe

Mark Bleiwas

Mark Skynner

 

Top Producer:

Matthew Rosenberg

Jeff Good

 

Washington D.C.

Chairman’s Award:

Andrew Renart

Avery Rand

Gene Sachs

Jonathan Harms

Mindy Saffer

Rich Rhodes

Samuel Heiber

Tom Birnbach

 

President’s Award:

Erica King

Jake Ruben

Samuel Abramson

 

Top Producer:

Chad Rudden

Christopher Feehley

Joshua Freedenberg

Kenneth King

Natalie Gosnell

Sebastian Arrivillaga

LaMean Koroma

Steve Schaumberg

 

 

Our project managers work collaboratively with transaction managers to ensures our clients' spaces are strategically conceived, efficiently designed and executed to balance quality, cost and timely performance. Below are our top five performing project management teams. We extend our sincere thanks to the award-winning team members highlighted below for their unwavering dedication to surpassing client expectations and for exemplifying excellence in their field.

 

1. Toronto

Barbara Wright

Courtney Searle

Ella Facchini

Linda Perkins

May Chaaya

Miah Dela Rosa

Michael Lomax

Michael Wasyliw

Naomi Farrukh

Peter Jarmoszko

 

2. Phoenix

Beth Stein

Brooke Mackenzie

Cory Shepard

Isaac Lane

Jake Tabish

Jackie Posta

Jame Legaspi

Jason Wery

Jennifer Ford

Kelly Branch

Madeline McNeill

Moe Snyder

Shane Coppedge

 

3. Boston

Abby Denton

Amy Braun

Barry Dube

Christopher Strailman

Claudia Villanueva

Dustin Schrougham

Dwight Patten

Jack Sharkey

John Fitzgerald

John Fogle

Luis Flores

Matthew Wilson

Natalie Hazzan

Patrick O'Neill

Paul Bedard

Peter Bechunas

Rachel Stilling

Samantha Lemus

Samira Sundrani

Santosh Suresh

Tazrin Tofanelli

 

4. Washington DC

 

5. San Francisco

Ann Marie Lopez

Anne Holcomb

Ileana Ray

Lina Tran

Stephen Linehan