Tom Listowski

Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, CEE

Warsaw Financial Center

ul. Emilii Plater 53
Warszawa 00-113
Polska
+48 22 470 70 70 Biuro
+48 509 510 429 Tel. bezpośredni
Email
Pobierz plik PDF
 

Doświadczenie

Tom Listowski jest Partnerem firmy Cresa Polska. Kieruje on działem powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska, ale jednocześnie działa aktywnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i na głównych rynkach Europy Zachodniej, angażując się w projekty realizowane w imieniu największych najemców.

Rola

Tom odpowiada przede wszystkim za usługi doradztwa na rzecz międzynarodowych firm zainteresowanych wejściem na rynki Europy Środkowo-Wschodniej i utworzeniem nowych platform produkcyjnych lub logistycznych, a także na rzecz podmiotów już obecnych w regionie i planujących dalszą ekspansję. Do zakresu jego obowiązków należy realizacja strategicznych projektów, nadzór nad pracami zespołu i wszystkimi transakcjami najmu powierzchni i zakupu gruntów na cele przemysłowe i magazynowe, koordynacja projektów międzynarodowych i zarządzanie relacjami z najemcami na zasadzie wyłączności.

Doświadczenie zawodowe

Tom rozpoczął karierę zawodową w sektorze nieruchomości w Sydney, w Australii, w firmach Connell Wagner and Property Surveyors Ltd. Na początku 2005 roku przeprowadził się do Europy i związał się z firmą Fulcrum Corporate, w której odpowiadał za obsługę transakcji sprzedaży i zakupu obiektów komercyjnych na terenie Anglii, Walii i Szkocji. Pod koniec 2006 roku dołączył do polskiego oddziału firmy CBRE, w której od 2008 roku pełnił funkcję dyrektora działu nieruchomości przemysłowych i logistycznych na Polskę, a następnie na Europę Środkowo-Wschodnią.

W 2012 roku Tom został dyrektorem działu powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce oraz relacji z klientami korporacyjnymi na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Cushman & Wakefield. Dzięki jego zaangażowaniu firma Cushman & Wakefield znacząco zwiększyła obecność na rynku nieruchomości przemysłowych i magazynowych w Polsce. Stworzył jeden z najlepiej funkcjonujących działów Cushman & Wakefield w Europie, czego dowodzą nagrody uzyskane w kolejnych trzech latach (2015, 2016 i 2017) dla najlepszej agencji na rynku nieruchomości korporacyjnych w konkursie CEE Manufacturing Awards zorganizowanym przez EuropaProperty.

Klienci

 • Kellogg Company
 • Polaris Inc.
 • Tesco
 • UPS
 • Pepco
 • Sonoco
 • ABC Group
 • Benteler
 • Graham Packaging
 • ABM Greiffenberger
 • Treehouse Foods

Wykształcenie

University of Technology Sydney, uczelnia akredytowana przez Królewski Instytut Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), studia na kierunku Gospodarka Nieruchomościami

Zainteresowania

Sporty wodne, piłka nożna, produkcja muzyczna, architektura i wędkowanie