Śledź Cresa Polska

Cresa Polska

Email
Mapa/Dojazd

Polska

Witamy w Cresa Polska

Cresa Polska świadczy usługi doradztwa w zakresie nieruchomości korporacyjnych wyłącznie na rzecz najemców. Reprezentując tylko interesy najemców unikamy konfliktów interesów.

MISJA

Naszą misją jest dostarczanie indywidualnie opracowanych rozwiązań wyłącznie najemcom korporacyjnym poprzez oferowanie w pełni zintegrowanych usług dostosowanych do planów biznesowych, aby zapewnić klientom maksymalne oszczędności i przekraczać ich oczekiwania.

WIZJA

Chcemy być firmą wyjątkową w branży nieruchomości komercyjnych. Obsługa klienta jest dla nas ważniejsza od samej transakcji – nasi doradcy koncentrują się przede wszystkim na potrzebach najemcy.

WARTOŚCI

W relacjach zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych kierujemy się nadrzędną zasadą „Postępuj właściwie”. Zawsze postępujemy zgodnie z najlepszym interesem klienta, którego sukces jest dla nas najważniejszy. W każdej sytuacji traktujemy naszych klientów i pracowników uczciwie oraz z należnym im szacunkiem i godnością.

Informacje o rynku

Ludzie

Piotr Kaszyński Managing Principal +48 601 212 047
Bolesław Kołodziejczyk, PhD, MBA, MRICS Research Director +48 661 111 070
Szymon Lukasik, CCIM, MRICS Senior Advisor, Director +48 695 340 262
Iwona Skalska Marketing Director + 48 603 068 326
Michał Smietański Director +48 605 033 160
Jędrzej Suchowolec Senior Advisor +48 694 452 604
Cresa on the Impact of the Amended International Financial Reporting Standards on the Polish Commercial Real Estate Market
Bolesław Kołodziejczyk, PhD, Head of Research & Advisory at Cresa Poland on the impact of a new IFRS: In line with the current accounting standards, commercial real estate leases and operating leases do not have be treated as long-term liabilities […] Read More
Cresa o wpływie zmian w Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej na polski rynek nieruchomości komercyjnych.
Wpływ zmian nowego standardu MSSF przedstawia dr Bolesław Kołodziejczyk, Dyrektor Działu Badań Rynkowych i Doradztwa w firmie Cresa Polska: Zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami rachunkowości, najem i leasing operacyjny nieruchomości […] Read More

Reprezentacja najemcy

Nieruchomości są jednym z narzędzi biznesowych. Służą nie tylko zaspokojeniu potrzeb związanych z działalnością operacyjną, lecz także pomagają poprawić wizerunek firmy, pozyskać najbardziej utalentowanych pracowników i zwiększyć rentowność.

Z tego względu przy wyborze odpowiedniej nieruchomości kluczowe znaczenie mają cele strategiczne najemcy. Przed analizą zapotrzebowania na powierzchnię zastanawiamy się nad potrzebami biznesowymi naszego klienta. Ich poznanie umożliwia nam podjęcie przemyślanych i ukierunkowanych działań.

Nasze usługi kierujemy wyłącznie do najemców nieruchomości komercyjnych. Nie obsługujemy wynajmujących ani deweloperów, dzięki czemu zapewniamy usługi doradcze w sposób całkowicie bezstronny i unikamy konfliktów interesów. Koncentrując się tylko na sprawach najemców pomagamy w wyrównaniu szans w konfrontacji z wynajmującymi. Działamy w interesie najemcy w pełnym znaczeniu tego słowa.

W tym celu oferujemy kompleksowe i w pełni zintegrowane usługi na każdym etapie eksploatacji nieruchomości – od zaplanowania transakcji po jej sfinalizowanie. Usługi te umożliwiają realizację celów wynikających ze strategicznych założeń. Proponujemy rozwiązania, które obniżają koszty, zwiększają efektywność operacyjną oraz wydajność pracowników.

Prawa najemcy

Prawa przysługujące najemcy

Rzetelność
Masz prawo do doradcy, który zawsze postępuje właściwie.

Obiektywność
Masz prawo do doradcy, który reprezentuje wyłącznie Twoje interesy oraz gwarantuje obiektywność i pełne informacje.

Doświadczenie
Masz prawo do doradcy, który dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, wiedzą i zespołem, aby zapewnić wysoką efektywność i oszczędności dzięki szerokiej gamie zintegrowanych usług.

Odpowiedzialność
Masz prawo do doradcy, który odpowiada za realizację celów, bieżącą komunikację i dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Wsparcie
Masz prawo do doradcy, który zapewni Ci dodatkowe wsparcie wykorzystując swoje doświadczenie i znajomość rynków.

Kreatywność
Masz prawo oczekiwać kreatywnych rozwiązań od doradcy, który rozumie Twoją działalność i związane z nią potrzeby w zakresie nieruchomości.

Strategia
Masz prawo do współpracy z doradcą, który wykorzystuje zdobyte doświadczenie i wiedzę do wsparcia realizacji Twoich długoterminowych celów strategicznych.

Odwaga
Masz prawo do doradcy, który będzie odważnie zadawał trudne pytania i kwestionował odpowiedzi, aby przedstawić wyłącznie najbardziej odpowiednie propozycje.

Współpraca
Masz prawo do doradcy, który stawia na prawdziwą współpracę z Tobą, całym zespołem i branżą.

Satysfakcja
Masz prawo do satysfakcji ze współpracy z doradcą i zadowolenia z osiąganych wyników.

Konflikty interesów

Czy konflikty interesów rzeczywiście występują?


Z badania przeprowadzonego przez Center for Real Estate and Urban Analysis przy George Washington University w USA pt. „Conflicts of Interest in Commercial Real Estate Transactions: Who Represents the Tenant?" („Konflikty interesów w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych. Kto reprezentuje najemcę?”) wynika, że w branży tej nie tylko występują konflikty interesów, lecz także obecne praktyki ich ujawniania są niewystarczające. PRZECZYTAJ PEŁNY TEKST BADANIA

  • W sektorze nieruchomości komercyjnych brakuje przejrzystości działania.
  • Podaż i wynajmujący pozostają w centrum uwagi rynku.
  • Brak systemowego rozwiązania kwestii konfliktów interesów.
  • Interesy wynajmujących i najemców są z natury rzeczy sprzeczne.


„Jeżeli zgodnie z etyką prawniczą prawnik lub kancelaria prawna nie mogą reprezentować zarówno wynajmującego, jak i najemcy [przy tej samej transakcji najmu]… czy rozbieżne interesy tych stron potrafi właściwie reprezentować jedna [firma nieruchomościowa]?”

Peter Smirniotopoulos
Profesor George Washington University

„Badanie opublikowane przez Petera Smirniotopoulosa, profesora George Washington University, dostarcza kolejnych argumentów krytykom firm, które świadczą usługi na rzecz obu stron transakcji. Obowiązujące obecnie praktyki dotyczące ujawniania konfliktów interesów mogą okazać się niewystarczające do ich rozstrzygania”.

„Wall Street Journal”, 30 listopada 2014 r.

Kontakt

Biuro firmy Cresa Polska zostanie otwarte jesienią br. Prosimy o kontakt na poniższy adres mailowy. 

Email: info.poland@cresa.com

Od połowy września nasze biuro w Polsce będzie znajdować się w budynku:
Warsaw Financial Center
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa

Cresa Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000605722, kapitał zakładowy: 5 000,00 zł, NIP:7010556292, REGON: 363885170.