Śledź Cresa Polska

Warsaw Financial Center
ul. Emilii Plater 53
Warszawa 00-113
+48 22 470 70 70 Telefon
Email
Mapa/Dojazd

EMEA

Witamy w Cresa Polska

Cresa Polska świadczy usługi doradztwa w zakresie nieruchomości korporacyjnych wyłącznie na rzecz najemców. Reprezentując tylko interesy najemców unikamy konfliktów interesów.

MISJA

Naszą misją jest dostarczanie indywidualnie opracowanych rozwiązań wyłącznie najemcom korporacyjnym poprzez oferowanie w pełni zintegrowanych usług dostosowanych do planów biznesowych, aby zapewnić klientom maksymalne oszczędności i przekraczać ich oczekiwania.

WIZJA

Chcemy być firmą wyjątkową w branży nieruchomości komercyjnych. Obsługa klienta jest dla nas ważniejsza od samej transakcji – nasi doradcy koncentrują się przede wszystkim na potrzebach najemcy.

WARTOŚCI

W relacjach zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych kierujemy się nadrzędną zasadą „Postępuj właściwie”. Zawsze postępujemy zgodnie z najlepszym interesem klienta, którego sukces jest dla nas najważniejszy. W każdej sytuacji traktujemy naszych klientów i pracowników uczciwie oraz z należnym im szacunkiem i godnością.

Informacje o rynku

Ludzie

Arkadiusz Bielecki, MRICS Dyrektor Działu Wycen +48 606 888 646
Katarzyna Bojanowicz Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu +48 691 745 451
Krzysztof Czekalski Dyrektor ds. Technicznych +48 601 700 907
Michał Grabikowski Dyrektor Działu Reprezentacji Najemców Biurowych we Wrocławiu +48 731 347 070
Piotr Kaszyński Managing Principal +48 601 212 047
Bolesław Kołodziejczyk, PhD, MBA, MRICS Research Director +48 661 111 070
Daria Kotarska Senior Advisor +48 603 692 756
Tom Listowski Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, CEE +48 509 510 429
Szymon Lukasik, CCIM, MRICS Senior Advisor, Director +48 695 340 262
Marcin Lukoszko Starszy Doradca ds. Projektów BTS/BTO +48 603 220 061
Michał Rafałowicz Dyrektor Regionu Pomorskiego, oddział w Trójmieście +48 732 987 070
Magdalena Sadal Dyrektor Działu Badań i Doradztwa Branży Handlowej +48 506 188 279
Iwona Skalska Marketing Director + 48 603 068 326
Michał Smietański Director +48 605 033 160
Urszula Sobczyk, MRICS Dyrektor Działu Wycen +48 602 664 133
Jędrzej Suchowolec Senior Advisor +48 694 452 604
Artur Sutor Director +48 605 658 253
Bartek Włodarski Director, Corporate Solutions +48 722 202 150

Aktualności

Wrocław przyciąga bardziej niż Warszawa?
Najemcami wrocławskich biur są nadal głównie firmy z branży usług dla biznesu. To one tworzą dziś trendy na rynku, walcząc o pracowników. Michał Grabikowski, dyrektor wrocławskiego oddziału firmy doradczej Cresa Polska, przedstawia główne atuty […] Read More
Dlaczego polski rynek jest atrakcyjny dla branży e-commerce?
Dynamiczny rozwój e-handlu w Polsce pobudza popyt na powierzchnie przemysłowe i magazynowe. Dodatkowym czynnikiem wzrostu jest atrakcyjność inwestycyjna kraju, która sprzyja ekspansji działających już firm i przyciąga nowych zagranicznych graczy […] Read More
Poszukiwane obiekty handlowe w dużych miastach
Ostatnie zmiany legislacyjne dotyczące otwarć sklepów w niedziele oraz podatku od nieruchomości komercyjnych nie zniechęciły do inwestowania zarówno podmiotów o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i nowych graczy. Podobnie jak w ubiegłym roku, w 2018 […] Read More
Deweloperzy wykorzystują rosnącą siłę nabywczą Polaków
Polski rynek nieruchomości handlowych jest w wielu lokalizacjach nasycony, jednak aktywność deweloperów pozostaje wysoka. O nasyceniu powierzchnią handlową oraz potencjale zakupowym największych aglomeracji mówi Magdalena Sadal, Dyrektor Działu […] Read More
Biurowa rewolucja w Trójmieście
Biurowce klasy A wreszcie będą dostępne dla najemców w centrum Gdańska i Gdyni, a nie tylko na obrzeżach aglomeracji. Szykują się przeprowadzki i zmiany siedzib na te z atrakcyjniejszymi adresami – zapowiada Michał Rafałowicz, dyrektor regionu […] Read More

Reprezentacja najemcy

Nieruchomości są jednym z narzędzi biznesowych. Służą nie tylko zaspokojeniu potrzeb związanych z działalnością operacyjną, lecz także pomagają poprawić wizerunek firmy, pozyskać najbardziej utalentowanych pracowników i zwiększyć rentowność.

Z tego względu przy wyborze odpowiedniej nieruchomości kluczowe znaczenie mają cele strategiczne najemcy. Przed analizą zapotrzebowania na powierzchnię zastanawiamy się nad potrzebami biznesowymi naszego klienta. Ich poznanie umożliwia nam podjęcie przemyślanych i ukierunkowanych działań.

Nasze usługi kierujemy wyłącznie do najemców nieruchomości komercyjnych. Nie obsługujemy wynajmujących ani deweloperów, dzięki czemu zapewniamy usługi doradcze w sposób całkowicie bezstronny i unikamy konfliktów interesów. Koncentrując się tylko na sprawach najemców pomagamy w wyrównaniu szans w konfrontacji z wynajmującymi. Działamy w interesie najemcy w pełnym znaczeniu tego słowa.

W tym celu oferujemy kompleksowe i w pełni zintegrowane usługi na każdym etapie eksploatacji nieruchomości – od zaplanowania transakcji po jej sfinalizowanie. Usługi te umożliwiają realizację celów wynikających ze strategicznych założeń. Proponujemy rozwiązania, które obniżają koszty, zwiększają efektywność operacyjną oraz wydajność pracowników.

Prawa najemcy

Prawa przysługujące najemcy

Rzetelność
Masz prawo do doradcy, który zawsze postępuje właściwie.

Obiektywność
Masz prawo do doradcy, który reprezentuje wyłącznie Twoje interesy oraz gwarantuje obiektywność i pełne informacje.

Doświadczenie
Masz prawo do doradcy, który dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, wiedzą i zespołem, aby zapewnić wysoką efektywność i oszczędności dzięki szerokiej gamie zintegrowanych usług.

Odpowiedzialność
Masz prawo do doradcy, który odpowiada za realizację celów, bieżącą komunikację i dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Wsparcie
Masz prawo do doradcy, który zapewni Ci dodatkowe wsparcie wykorzystując swoje doświadczenie i znajomość rynków.

Kreatywność
Masz prawo oczekiwać kreatywnych rozwiązań od doradcy, który rozumie Twoją działalność i związane z nią potrzeby w zakresie nieruchomości.

Strategia
Masz prawo do współpracy z doradcą, który wykorzystuje zdobyte doświadczenie i wiedzę do wsparcia realizacji Twoich długoterminowych celów strategicznych.

Odwaga
Masz prawo do doradcy, który będzie odważnie zadawał trudne pytania i kwestionował odpowiedzi, aby przedstawić wyłącznie najbardziej odpowiednie propozycje.

Współpraca
Masz prawo do doradcy, który stawia na prawdziwą współpracę z Tobą, całym zespołem i branżą.

Satysfakcja
Masz prawo do satysfakcji ze współpracy z doradcą i zadowolenia z osiąganych wyników.

Konflikty interesów

Czy konflikty interesów rzeczywiście występują?


Z badania przeprowadzonego przez Center for Real Estate and Urban Analysis przy George Washington University w USA pt. „Conflicts of Interest in Commercial Real Estate Transactions: Who Represents the Tenant?" („Konflikty interesów w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych. Kto reprezentuje najemcę?”) wynika, że w branży tej nie tylko występują konflikty interesów, lecz także obecne praktyki ich ujawniania są niewystarczające. PRZECZYTAJ PEŁNY TEKST BADANIA

  • W sektorze nieruchomości komercyjnych brakuje przejrzystości działania.
  • Podaż i wynajmujący pozostają w centrum uwagi rynku.
  • Brak systemowego rozwiązania kwestii konfliktów interesów.
  • Interesy wynajmujących i najemców są z natury rzeczy sprzeczne.


„Jeżeli zgodnie z etyką prawniczą prawnik lub kancelaria prawna nie mogą reprezentować zarówno wynajmującego, jak i najemcy [przy tej samej transakcji najmu]… czy rozbieżne interesy tych stron potrafi właściwie reprezentować jedna [firma nieruchomościowa]?”

Peter Smirniotopoulos
Profesor George Washington University

„Badanie opublikowane przez Petera Smirniotopoulosa, profesora George Washington University, dostarcza kolejnych argumentów krytykom firm, które świadczą usługi na rzecz obu stron transakcji. Obowiązujące obecnie praktyki dotyczące ujawniania konfliktów interesów mogą okazać się niewystarczające do ich rozstrzygania”.

„Wall Street Journal”, 30 listopada 2014 r.

Kontakt

Kontakt

Siedziba w Polsce
Cresa Polska Sp. z o.o.
Warsaw Financial Center
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warsaw
Tel.: +48 22 470 70 70
Email: info.poland@cresa.com

Biuro we Wrocławiu
ul. Grabarska 1, Pegaz, budynek B 
50-079 Wrocław
Tel.: +48 71 747 86 19 
Tel. kom.: +48 731 347 070
Email: michal.grabikowski@cresa.com

Biuro w Trójmieście
Aleja Grunwaldzka 472, Olivia Gate, wejście A, 
80-309 Gdańsk
Tel. kom.: +48 732 987 070
Email: michal.rafalowicz@cresa.com

Cresa Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000605722, kapitał zakładowy: 5 000,00 zł, NIP:7010556292, REGON: 363885170.