Insight

Oficjalne otwarcie biura firmy Cresa w Warszawie

October 2, 2017

Cresa, największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości świadcząca usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców, oficjalnie otworzyła biuro w Warszawie. W trzy miesiące od ogłoszenia wejścia do Polski firma jest gotowa do działania. Biuro firmy Cresa znajduje się w budynku Warsaw Financial Center w ścisłym centrum Warszawy.

Europejska ekspansja firmy Cresa

Polska jest strategicznym rynkiem dla wielu firm. Cresa, jako partner głównie najemców, zapewnia profesjonalne doradztwo tej grupie klientów na wielu rynkach na świecie. Cresa Polska dołącza do międzynarodowej platformy firmy dysponującej 60 biurami na świecie. Cresa od trzech lat prężnie rozwija się także w Europie. Firma ma swoje biura m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. Polska jest drugim krajem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zaraz po Węgrzech.

- Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu naszego zespołu doradców nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jestem pewien, że Piotr Kaszyński z pomocą swojego sztabu ekspertów zaoferuje usługi doradcze najwyższej jakości na rynku nieruchomości biurowych, przemysłowych i handlowych. Cresa planuje otworzyć kolejne biura w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Liczymy, że Piotr wesprze nas również w tej ekspansji – powiedział Jim Underhill, Dyrektor Generalny firmy Cresa.

- Korzystając z doświadczenia i wiedzy innych biur na świecie, planujemy stać się wiodącym partnerem najemców we wszystkich sektorach rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Sądzę, że osiągniemy ten cel w perspektywie półtora roku, maksymalnie dwóch lat. Operacyjnie jesteśmy gotowi do działania już dziś – powiedział Piotr Kaszyński, Partner Zarządzający Cresa Polska.

Na zdjęciu: Piotr Kaszyński, Partner Zarządzający Cresa Polska i Agnieszka Słomka, Doradca

21. piętro w Warsaw Financial Center

Pierwsze biuro firmy Cresa Polska mieści się na 21. piętrze biurowca Warsaw Financial Center przy Emilii Plater 53. Pracownicy mają do dyspozycji pięć sal konferencyjnych, pokoje “chillout” i “silent” oraz kuchnię. Całość utrzymana jest w kameralnym, przytulnym, wręcz rodzinnym klimacie.

- Powierzchnia została zaprojektowana według najnowszych trendów, po analizie workplace solutions. Zgodnie z nimi praca odbywa się nie tylko przy biurkach, lecz także w grupach w specjalnie stworzonych do tego strefach wspomagających kreatywne myślenie. Jak każdy nasz projekt, tak i ta przestrzeń została uszyta na miarę. Nasze biuro jest ergonomiczne i funkcjonalne. Dużą wagę przywiązaliśmy do wyboru wyposażenia, aby stworzyć inspirujące i ułatwiające komunikację miejsce pracy i odpoczynku. Zastosowaliśmy materiały najwyższej jakości, gdyż uważamy, że istotna jest zarówno estetyka otoczenia, jak i trwałość zastosowanych rozwiązań – mówi Piotr Kaszyński.

Biuro zostało zaprojektowane przez doświadczonych architektów Działu Projektowania i Zarządzania Projektami firmy Cresa Polska.

Poniżej zdjęcia pracowników Cresa Polska w nowym biurze

Cresa, z siedzibą w Waszyngtonie, jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi wyłącznie w zakresie reprezentacji najemcy. Oferując usługi reprezentacji najemcy na zasadzie wyłączności, bez pośrednictwa na rzecz wynajmujących i deweloperów, Cresa zapewnia obiektywne i wiarygodne rozwiązania biznesowe, pozbawione ryzyka konfliktu interesów. Kompleksowy zakres usług oferowanych przez firmę Cresa obejmuje każdy aspekt procesu transakcyjnego z udziałem nieruchomości, od planowania strategii, analizy struktury demograficznej pracowników i strategii miejsc pracy oraz wyboru lokalizacji, przez negocjacje zachęt dla najemcy, badania rynku, zapewnienie finansowania, do zarządzania transakcjami, projektami, portfelami nieruchomości oraz relokacją. Cresa oferuje klientom zindywidualizowane rozwiązania prowadząc działalność w ponad 60 biurach na całym świecie. Więcej informacji: www.cresa.com.