Insight

ECM zostaje na najwyższym piętrze Rondo 1

May 15, 2018

Firma ECM Group Polska S.A. przedłużyła umowę najmu 450 mkw. na 36. piętrze biurowca Rondo 1 w Warszawie. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa Polska. 

ECM Group Polska S.A. działa na polskim rynku od 2002 r. Specjalizuje się w profesjonalnym zarządzaniu realizacją oraz nadzorze inwestorskim nad inwestycjami z obszaru: budownictwa ogólnego (obiekty komercyjne, przemysłowe, sportowe i użyteczności publicznej), budownictwa drogowego, infrastruktury lotniczej i kolejowej, budownictwa w zakresie ochrony środowiska, gospodarki wodno-ściekowej, zagospodarowania i utylizacji odpadów oraz budownictwa energetycznego i gazowego. Kluczowe przedsięwzięcia to budowa nowego gmachu Muzeum Śląskiego w Katowicach, konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie, zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S-3, budowa autostrady A1, budowa portów lotniczych we Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie, czy też modernizacja i rozbudowa największej w Europie oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie. 

- Postanowiliśmy przedłużyć umowę w biurowcu Rondo 1, ponieważ lokalizacja, renoma i jakość budynku pozwalają nam w pełnym zakresie realizować cele strategiczne firmy oraz umocnić naszą pozycję wśród partnerów i klientów. Istotnym aspektem jest również zapewnienie naszym pracownikom komfortu pracy oraz dostępu do wszelkich usług dodanych – mówi Katarzyna Lodzińska, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu ECM Group Polska S.A.

Rondo 1 składa się z dwóch budynków: czterdziestopiętrowej przeszklonej wieży (Budynek B) usytuowanej równolegle do Alei Jana Pawła II oraz niższego, dziesięciopiętrowego Budynku A, położonego od strony ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, o fasadzie z nieprzejrzystego matowego szkła. Kompleks oferuje najemcom około 66.000 mkw. powierzchni użytkowej. Do użytku został oddany w 2006 r. Posiada certyfikat LEED Gold i LEED Platinum. Biuro firmy ECM Group Polska znajduje się na najwyższym komercyjnym piętrze budynku (piętra od 37 do 40 to piętra techniczne).

- Firma ECM Group Polska doceniła niepowtarzalny widok panoramy Warszawy, prestiżowy adres przy rondzie ONZ 1 w biznesowym centrum Warszawy oraz nowoczesną infrastrukturę biurowca wraz z jego funkcjami usługowymi, dlatego zdecydowała się przedłużyć umowę najmu na kolejne lata – mówi Kamil Komoński, Doradca w firmie Cresa Polska, największej na świecie firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącej usługi agencyjne wyłącznie w zakresie reprezentacji najemcy.